новини

“Народний фронт” готується вийти з коаліції, щоб унеможливити дострокові вибори, – ЗМІ

В п’ятницю, 17 травня, фракція «Народний фронт» заявить про вихід зі складу коаліції «Європейська Україна»

Це дасть можливість спікеру Андрію Парубію почати відлік 30 дням, протягом яких в Раді має бути сформована нова більшість. Якщо цього не станеться, Парламент може бути розпущений Президентом. Що, однак, неможливо менш, ніж за півроку до планових виборів, передає Є Запоріжжя! з посиланням на Вголос.  

«Ми пам’ятаємо, як Окружний адмінсуд на чолі з Павлом Вовком зажадав від Парубія пред’явити докази існування коаліції. Передбачалося зафіксувати її відсутність ще з 2017-го року, а, значить, можливість для Зеленського розігнати Раду. З огляду на те, що інавгурація призначена на 20-те, а суди до нього цілком лояльні, Володимир Олександрович цілком може спробувати провернути такий трюк», – пояснює співрозмовник в згаданій політсилі.
«Якщо ж завтра ми виступимо з заявою, 30-денний термін закінчиться 16 червня, коли розпуск буде вже неможливий – ні на практиці, ні в теорії. Підсумкове засідання фракції – в п’ятницю вранці, сподіваюся, наші не передумають», – додало джерело.

Як відомо, з огляду на низькі рейтинги і невизначеності з форматом участі у виборах, дострокові вибори Парламенту невигідні НФ. Вважається, що БПП вони допоможуть «закріпити» нинішній рейтинг Петра Порошенка, однак явно не в абсолютних цифрах. Разом з тим, за умови збереження нинішньої виборчої системи, для Володимира Зеленського неважко сформувати сприятливий для себе список партії «Слуга народу», але важко буде підібрати – в такі короткі терміни – абсолютно лояльних мажоритарників.

Читайте також:Лише 4 судді КС були проти скасування статті про незаконне збагачення

16 травня 2019, 14:20

До теми

^ ^