новини

«Україна питає: хто замовив Катю Гандзюк?»: Запоріжжя приєдналося до всеукраїнської акції

У Запоріжжі вимагали викриття і покарання для замовників нападів на активістів

Відповідні акції проходили і в інших містах України, передає Є Запоріжжя! з посиланням на Забор.

У суботу, 18 травня, на Хортиця біля музею історії запорізького козацтва відбулася акція "Україна питає: хто замовив Катю Гандзюк?".

Головна мета заходу - звернути увагу суспільства на те, що замовники жорсткої розправи над Катериною Гандзюк- не покарано.

Як повідомляється на сторінці громадської організації "Запорізька правозахисна ліга" Універсал ", приватники акції вимагали від новообраного президента Володимира Зеленського покласти край системному переслідуванню громадських діячів представниками старої влади і припинити саботаж правоохоронних органів в розслідуванні атак на громадських діячів у всіх куточках країни.

Акція почалася хвилиною мовчання за жертвами геноциду кримськотатарського народу.

Голова ГО "Запорізька правозахисна ліга" Універсал "Денис Тарасов зазначив, що після Революції Переваги було здійснено більше 300 нападів на цивільних активістів і журналістів і по одному з цих фактів не притягнутий до відповідальності жоден замовник, правоохоронні органи саботують розслідування, а суди відпускають виконавців цих злочинів.

Запорізькі активісти зібралися в колисці козацтва, щоб показати замовникам цих нападів і тим, хто з ними в змові, що вони так само як їхні предки незламні духом.

Громадський активіст Ігор Лукашенко розповів, що після двох нападів на нього в парку Яланського, пов'язаних з його активною позицією щодо захисту парку, поліція не тільки не відкрила кримінальне провадження, а навпаки сприяла нападаючим, щоб вони не були ідентифіковані.

Представниця ГО "Центр UA" Галина Азарова, зазначила, що на їх громадських активістів Віталія Устименко та Сергія Нікітенка також були здійснені напади і так само жоден з причетних до цих нападів не покараний.

Читайте також:У Болгарії вимагали відставки президента за його «проросійську позицію»

В кінці заходу було зачитано Маніфест і наступні вимоги:

  • не замовчувати страшну статистику замовлених нападів на громадських діячів, а швидко і жорстко реагувати на кожен випадок;
  • звільнити з посад усіх відповідальних за провал розслідувань нападів на активістів;
  •  показово і справедливо притягнути до відповідальності весь коло замовників, виконавців, саботажників розслідування вбивства Каті Гандзюк, хто зливав інформацію слідства і "піарився" на крові
  • покласти край епосі брехні, безвідповідальності, безкарності.

Всеукраїнська акція "Україна питає: хто замовив Катю Гандзюк?" Відбулася одночасно в 40 українських містах.

 

19 травня 2019, 12:20

До теми

^ ^