новини

Літнє жахіття з харчами на Запорізьких базарах

Риба з зеленими мухами і кури з пляшками льоду - як мелітопольці продають м'ясо і рибу в спеку

На мелітопольських ринках влітку варто особливо уважно вибирати швидкопсувні продукти: м'ясо, птицю, рибу, "молочку", яйця. Так як не всі продавці дотримуються норм їх зберігання, передає Є Запоріжжя! з посиланням на Местные вести.

Зелені мухи так і літають над свіжою рибою, яку продавці розклали по прилавку. І хоч продавці намагаються їх відганяти самостійно спорудженими "віялами", наполегливі і небезпечні комахи все одно рояться над рибою. А щоб риба не псувалася під дією високих температур, досвідчені продавці підкладають під неї пляшки з льодом і брикети з свіжомороженої рибою. 

Варто відзначити, що на прилавках викладена риба потроху. Решта, за словами продавців, зберігається в холодильниках, які стоять близько торгової зони.

Крім свіжої риби на ринках Мелітополя продають і свіжоморожену. Вона лежить на прилавках в брикетах. Таку рибу купувати найбезпечніше. Адже вона нагрівається набагато швидше. А солона і копчена риба продається в основному в холодильниках. 

Продавці птиці також проявили винахідливість: всередину тушки вони помістили пляшки з льодом, які не дають птахові нагрітися до критичних позначок. Те ж саме зробили продавці і з ковбасою домашнього приготування. І хоч торгувати кров'янкою забороняється законодавством, мелітопольські риночники сміливо ігнорують цей закон.

Як відомо, молочна продукція влітку також швидко псується. Тому її необхідно зберігати тільки в холодильниках. Однак мелітопольські продавці на ринках не заморочуються цим питанням і торгують "молочкою" прямо з прилавка. Таку продукцію купувати найбезпечніше рано вранці. Вже через пару годин вона починає нагріватися і потроху псуватися. І вже про якість такої продукції варто задуматися. 

Які ж норми зберігання харчових продуктів згідно з українським законодавством? 

* До продажу допускаються тільки доброякісні харчові продукти.
* Продавці зобов'язані стежити за якістю реалізованих харчових продуктів. У разі виявлення зміни якості необхідно затримати їх реалізацію та негайно повідомити про це адміністрацію для вирішення питання про можливість подальшої реалізації продуктів. 
* На що швидко псується повинні бути вказані дата і час виготовлення, температура зберігання і кінцевий термін реалізації. А продукти, що мають специфічний запах (риба, спеції), повинні зберігатися окремо від продуктів, що сприймають запах. Продавці обов'язково повинні дотримуватися правила товарного сусідства. 
* Категорично забороняється реалізація в дрібнороздрібній мережі швидкопсувних і особливо швидкопсувних харчових продуктів при відсутності холодильного обладнання для їх зберігання.
* На якісному свіжому м'ясі повинно бути ветеринарне клеймо і документи, що свідчать про огляд та укладанні ветнадзора. Якщо хоча б одне з перерахованих вище відсутня, то таке м'ясо не буде продане. А зберігати м'ясо необхідно при температурі охолодження не вище +80, М'ясні продукти - при температурі не вище +60. Кожен вид виробів має свої (окремі) терміни і режим зберігання. 
* Охолоджена риба повинна зберігатися в тарі, в якій вона надійшла від постачальника, температура зберігання повинна бути -20, Термін зберігання в підприємствах продовольчої торгівлі - 48 годин. 
* Морожена риба зберігається в ящиках, укладених в штабелі з прокладкою рейок між рядами ящиків відповідно до вимог нормативно-технічної документації.
* Жива риба зберігається в акваріумі: в теплу пору року не більше 24 годин, в холодну - не більше 48 годин при температурі 100, В чистій воді. 
* При прийманні кремових кондитерських виробів забороняється перекладення тістечок з кремом з лотків постачальника в тару магазину, а також реалізація їх за методом самообслуговування. Кондитерські вироби і мед зберігають у приміщеннях при температурі не більше +18 град. і відносній вологості 70-75 %, а торти і тістечка - в охолоджувальних шафах при температурі 0 ... + 50
* Загустілі м'які кисломолочні вироби і молоко повинні бути охолодженими. 
* Зберігають молоко в охолоджуваних приміщеннях при температурі не більше +80, не пізніше числа або дня реалізації, зазначених у маркуванні. Відносна вологість повітря повинна бути не вище 80 %.

Терміни і температура зберігання молочних продуктів в магазинах: 
- сири: при температурі від +2 до +100 від 5 до 15 діб в залежності від виду сиру; 
- молоко в пляшках, пакетах і флягах: при температурі не вище +8 град., Не більше 20 годин; 
- вершковий напій, вершки: при температурі не вище +80, Не більше 12 годин; 
- сир: при температурі не вище +80, Не більше 36 годин, при відсутності холоду - 12 годин; 
- сирна маса, сирки сирні: 36 год. при температурі не вище +6 град., При відсутності холоду - 12 годин; 
- сметана: при температурі не вище +80, Не більше 72 годин, при відсутності холоду - 24 години.

Читайте також:Кишкова інфекція заставляє людей в Запоріжжі звертатись в медичні заклади


Для сиру і сметани, що надійшли в магазин з холодильника, де вони зберігалися при температурі від -1 до +20, Термін реалізації обчислюється з моменту вилучення з камери холодильника. 

Термін зберігання масла вершкового при наявності холоду - до 10 діб. Термін зберігання масла топленого при наявності холоду - 15 діб, без охолодження - 5 діб. 

Дотримуватися всіх встановлених норм зберігання харчових продуктів - справа совісті кожного продавця, а уважний вибір продуктів, враховуючи терміни і умови зберігання, - питання здоров'я кожного покупця. 5 червня 2019, 11:00

До теми

^ ^