новини

В «прохідній» частині списку в партії «Слуга народу» опинилися троє представників Запорізької області

Запорожці - в списках партій: Хто буде «слугами народу» від Запоріжжя?

На минулих вихідних більшість найбільших політичних сил країни провели свої з'їзди по висуненню кандидатів в народні депутати за партійними списками. Знайшлося місце там і багатьом запорожцям - деякі з них мають реальні шанси потрапити в майбутню Верховну Раду «з всеукраїнського багатомандатному округу», передає Є Запоріжжя! з посиланням на Актуально.

Унікальна ситуація склалася в партії президента Володимира Зеленського «Слуга народу». Там в «прохідній» частині списку опинилися щонайменше троє представників Запорізької області. Найвище місце з наших земляків (№6) зайняв Михайло Федоров , бізнесмен у сфері digital-маркетингу, який курирував під час виборчої кампанії це ж напрям - онлайн-комунікації - в Зе-команді. На думку багатьох експертів, цей напрямок виявилося ключовим для підсумкового успіху команди. На недавньому конгресі Європейської асоціації політичних консультантів кампанія Зеленського була, крім іншого, відзначена в номінаціях «SMM», «digital», «відео», «сайт» .

Співробітник Михайла Федорова в SMMstudio - Михайло Крячко - отримав в списку «Слуги народу» 61-е місце. Молодий політолог координував роботу запорізького обласного штабу Володимира Зеленського на президентських виборах.

На 91-му місці в списку - також наш земляк, Олександр Кабанов . Він - один зі сценаристів студії «Квартал 95». Також запорожцям відомий як колишній співвласник відомого кафе «Наутілус».

Хоча двоє з трьох згаданих запорожців займають не найвищі місця у виборчому списку, цього на даний момент цілком достатньо, щоб всі троє опинилися в парламенті. Якби вибори відбулися прямо зараз, партія «Слуга народу» отримала б більше 130 мандатів . Якщо врахувати, що частина обраних нардепів традиційно переходить на роботу у виконавчу владу (міністерства, відомства, держадміністрації), то «прохідними» в такому разі стануть місця до 150-го і далі. Однак прізвища у другій сотні «Слуги народу» поки невідомі.

На даний момент друге місце за рівнем підтримки в країні має «Опозіційна платформа - За життя» . Якщо ця підтримка збережеться, партія може розраховувати більш ніж на 30 мандатів. А 24-е місце в її списку займає Володимир Кальцев, запорізький бізнесмен і глава фракції іншої політсили - «Нашого краю» - в Запорізькій міській раді.

«Батьківщина» і «Європейська солідарність» Петра Порошенко зараз претендують на два десятка мандатів за пропорційною системою.

У партії Юлії Тимошенко назвали поки тільки першу п'ятірку свого списку, але і там є два уродженця Запоріжжя: екс-глава СБУ Валентин Наливайченко та нардеп Сергій Соболєв .

У «Європейської солідарності» на «прохідному» місці в списку опинився ветеран АТО з Мелітополя Олексій Петров - про це написав депутат Запорізької міськради Андрій Согорін. Офіційно партія Петра Порошенка оголосила тільки першу десятку списку.

На даний момент проходить в парламент і партія «Голос» Святослава Вакарчука . У ній запорізький регіон представлятиме ветеран АТО і депутат Запорізької міської ради В'ячеслав Зайцев . Однак при нинішньому рівні підтримки «Голос» може розраховувати менше ніж на 20 мандатів. В опублікованій двадцятці партії Вакарчука В'ячеслава Зайцева немає.

Читайте також:Президенти України і Польщі обговорили двосторонні відносини і взаємно запевнили, що залишаються добрими партнерами

Ще кількох запорожцям (і їх партіям, звичайно) доведеться докласти більше зусиль для потрапляння в парламент.

Так, сьогодні стало відомо, що мер Запоріжжя Володимир Бурякзайняв 7-е місце в списку «Опозиційного блоку» , поєднаного з ще декількома політсилами. Якщо цього «блоку» вдасться подолати 5% -ний бар'єр, Володимир Буряк майже гарантовано отримає право на депутатський мандат.

Аналогічно в разі потрапляння до Верховної Ради «Радикальної партії Ляшко» з великою ймовірністю отримає мандат екс-спортсмен і нардеп Денис Силантьєв - він у списку політсили на 15-му місці.

 

11 червня 2019, 11:10

До теми

^ ^