новини

Пінчук продав частку своїх акцій Новинському

Новинський викупив частку Пінчука в нафтогазовій компанії Regal Petroleum

Pelidona Services Limited (Кіпр) з групи "Смарт-Холдинг" українського депутата і бізнесмена Вадима Новинського збільшила свою частку в нафтогазовій компанії Regal Petroleum plc з активами в Україні до 82,65% з 54%, продавцями виступили компанії з групи EastOne українського бізнесмена Віктора Пінчука, передає Є Запоріжжя! з посиланням на Цензор.Нет

"Пакет акцій в розмірі 91868182 шт. Був викуплений у великого акціонера Regal Petroleum plc компанії Kylestone Limited в рамках реалізації стратегії розвитку бізнесу" Смарт-Холдингу "з видобутку вуглеводнів. Pelidona Services Limited не має наміру продовжувати подальший викуп акцій на ринку", - говориться в прес-релізі "Смарт-Холдингу".
"Ми підтверджуємо факт угоди з продажу акцій Regal Petroleum. Угода здійснена в рамках портфельної стратегії групи EastOne. Ми залишаємося в нафтогазовому секторі України, продовжимо фокусуватися на розвитку активів, що перебувають під мандатом групи, і вивчати нові можливості", - повідомили в EastOne, під мандатом якої знаходиться група компаній "Гео Альянс" - одна з найбільших в секторі видобутку газу і газового конденсату в Україні.

Згідно з даними на сайті Лондонської фондової біржі, на майданчику AIM якої торгуються акції Regal Petroleum, їх котирування на закриття торгів 20 червня становили 39,95 пенса - за цією ціною угоду можна було б оцінити в GBP36,7 млн ​​(близько $ 46,6 млн) .

"Результати угоди не вплинуть на корпоративне управління Regal Petroleum і її статус публічної компанії. Чи не планується ніяких змін в раді директорів", - зазначає "Смарт-Холдинг" в прес-релізі.

Холдинг вказує, що Regal Petroleum демонструє хороші результати діяльності і продовжить залишатися основою газодобувного напрямки, а стратегія його розвитку передбачає як органічне зростання бізнесу шляхом нарощування видобутку на існуючих родовищах, так і придбання нових активів.

"Смарт-Холдинг впевнений, що більш глибока інтеграція з публічними площадками розміщення акцій є інструментом підвищення капіталізації, дасть газовидобувному бізнесу більшу стійкість і відкриє додаткові можливості для взаємовигідного співробітництва з новими інституційними інвесторами", - йдеться в прес-релізі "Смарт-Холдингу".

У біржовому повідомленні в п'ятницю мажоритарний акціонер зазначив, що довгостроковий розвиток і зростання Regal Petroleum на AIM також може включати розширення бази акціонерів в майбутньому.

Як повідомлялося, гонконгська Kelda Ltd. на початку серпня 2018 року придбала пакет акцій Regal Petroleum в 24,432%, який належав російській "Альфа-груп". Біржові котирування тоді становили 39,1 пенса за акцію. На початку березня цього року вона повідомила про збільшення цього пакету до 28,652%, проте в середині травня поділилася половиною своєї частки в Regal Petroleum з іншою компанією з Гонконгу - Tomkins Trading Limited. Раніше в звітності Нацради з телебачення і радіомовлення бенефіціарами Kelda і Tomkins Trading Limited були Віктор і Олена Пінчуки.

Regal Petroleum в 2018 році збільшила чистий прибуток в 23,6 рази в порівнянні з 2017 роком - до $ 54,3 млн (в тому числі за рахунок відновлення вартості активів на $ 36,1 млн за рахунок переоцінки залишилися резервів і запасів на Мехедівсько-Голотовщинському і Свиридівському родовищах, знецінених в попередні періоди).

Виручка компанії в минулому році зросла на 88,3% - до $ 66,1 млн. З цієї виручки на частку газу довелося $ 49,6 млн (роком раніше - $ 24,94 млн), конденсату - $ 12,7 млн ​​(проти $ 7,96 млн), LPG - $ 3,6 млн ($ 2,16 млн). 

Читайте також:В Запоріжжі придумана схема лізингу для закупівлі муніципального транспорту

 

 

 

21 червня 2019, 17:10

До теми

^ ^