новини

Суд Запоріжжя стягне з хакера 8500 гривень

В Запоріжжі присудили штраф 8500 гривень за відправку зараженого файлу

Українця засудили за передачу вірусу через месенджер Telegram. Його оштрафували на 8,5 тисяч гривень, передає Є Запоріжжя! з посиланням на Соцпортал.  

Згідно з вироком, приблизно в серпні - вересні 2018 року, у обвинувачуваного «виник умисел на поширення шкідливого програмного засобу, призначеного для несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів)». Для цього він вирішив використовувати раніше придбане ним у невстановленої слідством особи шкідливе програмне забезпечення.

Як з'ясувало слідство, ці програми має функціоналом для отримання логінів і паролів, збережених користувачем віддаленого комп'ютера в браузерах, месенджерах і гаманцях криптовалюта.

18 лютого, в ході спілкування з деякими користувачем обвинувачений передав йому заражений файл. Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч. 1 ст. 361-1 КК України, як поширення шкідливих програмних засобів, призначених для несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів).

Після завершення досудового розслідування між прокурором і підозрюваним було укладено угоду про визнання винуватості. Виходячи зі змісту даної угоди, підозрюваний беззаперечно повністю визнав свою вину у вчиненні вказаного злочину і зобов'язався беззастережно визнати обвинувачення в судовому провадженні. Сторони також узгодили покарання у вигляді штрафу у розмірі 8500 гривень.

Читайте також:Співробітники поліції затримали жартівника, який намагався 15 раз їх «замінувати»

8 липня 2019, 17:10

До теми

^ ^