новини

Комунарський районний суд амністував лікарку, яка вимагала хабаря

Лікарку, яка отримала 2$ тисячі хабаря за встановлення групи інвалідності, амністували

Згідно з матеріалами справи, завідувач відділення загальної практики – сімейної медицини КУ “Міська лікарня №7” Світлана Мурашова у 2017 році запропонувала пацієнту надати їй 2 тис. дол. за проведення комісії і отримання ним групи інвалідності, передає Є Запоріжжя! з посиланням на Наші гроші. Запоріжжя.  

Якщо б пацієнт відмовився, то у нього виникли труднощі, оскільки, за словами лікарки, тільки вона могла зібрати якісну медичну облікову документацію, після вивчення якої, у членів експертної комісії не виникло б сумнівів з призначенням групи інвалідності.

Пацієнт погодився і декількома траншами надав лікарці обумовлений хабар, після чого її затримали за відповідним кримінальним провадженням №42017081020000098 за ст. 368 кримінального кодексу (отримання неправомірної вигоди), а згодом прокуратура звернулася до суду із обвинувальним актом.

У суді Світлана Мурашову свою вину визнала, її вина також підтвердилася міченими коштами та змивами з рук.

Втім суд визнав лікарку винною у злочині з іншою кваліфікацією –  за ст. 190 КК (шахрайство); та призначив їй 850 грн штрафу. Обвинувачення суддя змінив, бо у посадові обов’язки Світлани Мурашової не входило збирання документації для направлення на обстеження і одноособово вона не могла направити його на таке обстеження. Потерпілий не проходив лікування у КУ “Міська лікарня № 7”; Світлана Мурашова не проводила його обстеження, а робив він це у різних приватних та державних закладах. Окрім цього, колеги Світлани Мурашової не підтвердили, що вона зверталася до них з пропозицією стосовно оформлення інвалідності для потерпілого.

Читайте також:Слідчі затримали директора державного підприємства за вимагання та отримання неправомірної вигоди

Втім, це рішенням було не остаточним. Суд, насамкінець, звільнив Світлану Мурашову від відповідальності за законом про амністію, оскільки це злочин невеликої тяжкості та обвинувачена інвалід ІІІ групи.

Варто додати, Світлана Мурашова вказувала, що потерпілий сам пропонував гроші і неодноразово. Гроші брала у нього для свого лікування. Сам потерпілий сказав, що до лікарки прийшов за рекомендацією спільної знайомої.

Відповідно до інформації з ухвали, Світлана Мурашова досі працює на вказаній посаді.

23 липня 2019, 17:00

До теми

^ ^