новини

В Мелітополі, як і по всій Україні, діє державна програма «Доступні ліки»

Які ліки найчастіше мелітопольці отримують безкоштовно

Діє Державна програма «Доступні ліки», в рамках якої пацієнти безкоштовно або з мінімальною доплатою отримують ліки, а держава компенсує їх вартість аптечним пунктам. Частіше за інших можливість отримати медикаменти даром в Мелітополі користуються пацієнти з серцево-судинними захворюваннями старше 65 років, Запорожье.

Нагадаємо, дія програми поширюється на лікарські засоби від серцево-судинних захворювань, діабету II типу і бронхіальної астми. Всього, за даними мелітопольського міськздороввідділу, в списку пільгових ліків більше 250 препаратів, 64 з яких можна отримати абсолютно безкоштовно за рецептом, а решта - з незначною доплатою.

За перші чотири місяці дії програми мелітопольськими лікарями було виписано близько 22 тис. Електронних рецептів. 81 проц. всіх рецептів були видані пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, 16 проц. - з цукровим діабетом ІІ типу та лише 3 проц. - хворим з бронхіальною астмою.

За статистикою, наданою міськздоров'ям, частіше за інших за пільговими ліками до сімейних лікарів звертаються мелітопольці старше 65 років (72 проц.), 27,7 проц. рецептів були виписані городянам у віці від 40 до 64 років, 110 рецептів отримали молоді люди 18-39 років і 18 рецептів виписано дітям від 0 до 17 років.

Нагадаємо, щоб стати учасником програми «Доступні ліки», насамперед потрібно звернутися до свого сімейного лікаря. Саме він має право виписати рецепт в електронній системі охорони здоров'я. Після цього на мобільний телефон пацієнта (його актуальність краще попередньо уточнити) приходить СМС з унікальним номером рецепта і кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Воно виглядає наступним чином:

«Ваш рецепт: ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ ».

При необхідності або на прохання пацієнта лікар може роздрукувати консультаційний висновок, який містить розділ з призначеннями, зокрема з інформацією про виписаних ліках і номером електронного рецепта.

Щоб отримати ліки на руки, досить звернутися в будь-який з аптечних пунктів, який працює в програмі «Доступні ліки», - таких в Мелітополі 34. Там за номером рецепта фармацевт запропонує пацієнтові лікарські засоби, які є в наявності і входять в програму «Доступні ліки ». Пацієнт може вибрати один з перерахованих медпрепаратів і отримати його, назвавши код підтвердження. Якщо необхідного препарату немає в даній аптеці, пацієнт може звернутися в іншу аптеку і отримати ліки там.

Повний перелік аптек, які уклали договір з НСЗУ і відпускають медикаменти в рамках програми «Доступні ліки», можна знайти по посиланню. Пізнати аптеку можна також по спеціальній наклейці, яку, як правило, розміщують на вхідних дверей або іншому видному місці.

Читайте також:У міській багатопрофільній дитячій лікарні №5 маленьким пацієнтам забезпечили цілодобову невідкладну діагностику

6 серпня 2019, 19:00

До теми

^ ^