новини

Перша сесія Запорізької обласної ради виявилася провальною

У Запорізькій облраді провалилося створення більшості під нового губернатора

На сесію були винесені ряд питань, що стосуються як фінансово-економічної діяльності регіону, так і мають політичне забарвлення. Зокрема мова йде про заяви щодо недопущення введення касових апаратів для ФОПів, а також щодо мораторію на продаж сільськогосподарських земель, передає Є Запоріжжя! з посиланням на Акцент.

При цьому політичні питання так і не внесли в загальну пакетне голосування. Коли дійшла справа до голосування «пакета» за основу, голосів не вистачило - «за» проголосувало всього 38 чоловік. В результаті була оголошена перерва на сесії, після якого депутати облради розійшлися.

За наявною інформацією за створення дієвої більшості в Запорізькій обласній раді для успішного голосування проектів рішень, що виносяться обласною владою та губернатором Віталієм Туринком , відповідали радник останнього Володимир Головешко і перший заступник голови облради Єгор Семенков. Обидва входять в так звану групу Ахметова, і пов'язані з «Запоріжсталлю».

Однак, все пішло не так як планувалося. Крім великої фракції «Опоблока», депутатам якої на сесії не вистачало хіба що тільки «зелених тапочок», щоб засвідчити свою повну лояльність команді Зеленського, рішення, і то частково, підтримали тільки фракції «Нової політики», «Самопомочі» і «РПЛ» . У свою чергу «Солідарність», «Батьківщина», «Наш край», «Кріп», частина позафракційних не голосували. Це й не дивно. Адже на хвилюючі регіон питання (формула Штайнмайера, касові апарати для ФОПів, ліквідація запорізької митниці, а значить і можлива ліквідація самої області - прим. Авт.), Відповіді від обласної влади отримані не були.

 

У свою чергу глава ОДА Віталій Туринок такі дії депутатів назвав політичним піаром.

У нас є нова влада, є новий президент, а сьогодні я побачив, що депутати, обрані раніше, почали свій політичний піар. Ви забули сьогодні, що на одну чашу ви поклали свій політичний піар, а на іншу - господарську діяльність наших громадян", - оцінив роботу облради новопризначений губернатор.

Як би там не було, перший візит Віталія Туринка до облради виявився змазаним. Депутати показали «зуби», давши зрозуміти, що з їх думкою прийдеться рахуватися.

Про те, як проходила сесія, можете також подивитися на відеотрансляції обласної ради:

Читайте також:Глава Запорізької області Віталій Туринок почав формувати нову команду

7 жовтня 2019, 18:00

До теми

^ ^