новини

Контрольний пакет акцій «Запоріжсталі» дістався фірмі Ахметова

"Метінвест" Ахметова оформив контрольний пакет акцій "Запоріжсталі"

Міжнародна вертикально-інтегрована гірничо-металургійна група "Метінвест" перевела належні їй акції ПАТ "Запоріжсталь" з двох своїх кіпрських компаній Brandfeld Finance Ltd. і Lasartico Holdings Ltd на свою материнську компанію, зареєстровану в Нідерландах. Про це свідчить повідомлення "Запоріжсталь" в системі розкриття інформації НКЦБФР з посиланням на отримані 18 жовтня дані ПАТ "Національний депозитарій України", передає Є Запоріжжя! з посиланням на Censor

Згідно з документом, частка Brandfeld Finance Ltd. знизилася з 23,92% статутного капіталу ПАТ "Запоріжсталь" до нуля внаслідок прямого відчуження акцій. Частка Lasartico Holdings Ltd. знизилася з 26,081% статутного капіталу ПАТ "Запоріжсталь" до нуля також внаслідок відчуження акцій.

При цьому частка Metinvest BV (Нідерланди) в "Запоріжсталі" зросла з нуля до 47%. Як уточнили в "Метінвесті", загальна частка належать групі акцій "Запоріжсталі" не змінилася, ще близько 3% акцій меткомбінату, що належать групі, знаходиться у ще одній компанії.

Як повідомлялося, в квітні 2017 року група "Метінвест" перевела належні їй акції ПАТ "Запоріжсталь" з двох компаній-резидентів - ТОВ "Запоріжсталь-РС" і ТОВ "Галс-Інвест" - на кіпрські компанії Brandfeld Finance Ltd. і Lasartico Holdings Ltd. Сукупно останні володіли 50,0031% акцій "Запоріжсталі".

Оскільки Metinvest BV не є одноосібним власником акцій Brandfeld і Lasartico, ефективна частка володіння групою" Метінвест "акціями меткомбінату" Запоріжсталь "залишається на колишньому рівні і становить 49,9%", - констатувалося тоді в коментарі "Метінвесту".

Нагадаємо, в травні 2010 року Midland Resources Holding Limited (Гернсі, Великобританія) Едуарда Шифріна й Олександра Шнайдера продала до 50% акцій "Запоріжсталі" групі російських інвесторів, інтереси якої представляли "Зовнішекономбанк" і ІК "Трійка Діалог".

Потім в липні 2012 року "Метінвест" оголосив про консолідацію разом з групою інвесторів 50,0032% акцій "Запоріжсталі" (в тому числі у "Метінвесту" - 49,032%, у групи інвесторів - 1% акцій).

У звіті компанії Metinvest за 2013 рік повідомлялося, що в 2011-2012 роках "Метінвест" придбав в результаті серії транзакцій 99,8% "Групи Запоріжсталь", якій належить 50,0032% акцій ПАТ "Запоріжсталь".

За даними підприємства в звітності за 2018 рік, компанія Lasartico Holdings Limited (Кіпр) безпосередньо володіла 26,0809% акцій "Запоріжсталі", ТОВ "Київ секьюритиз груп" - 24,5003%, Brandfeld Finance Limited (Кіпр) - 23,9222% , Global Steel Investments Limited - 12,3466%, ТОВ "Мідланд Кепітал Менеджмент" - 11,2224%.

"Запоріжсталь" знаходиться в процесі інтеграції до групи "Метінвест", основними акціонерами якої є ЗАТ "Систем Кепітал Менеджмент" Ріната Ахметова (71,24%) і група компаній "Смарт-холдинг" Вадима Новинського (23,76%).

Читайте також:Діти Запоріжжя — учні школи робототехніки та програмування — створили “Зелену карту міста”

23 жовтня 2019, 17:00

До теми

^ ^