новини

Тривалий час вважалося, що залишки Олександрівської фортеці були безповоротно втрачені

У Запоріжжі виявили залишки старовинної фортеці XVIII століття

У Запоріжжі археологи знайшли залишки старовинної фортеці XVIII століття. Про це повідомляється на сторінці Управління туризму Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради у Facebook, передає Є Запоріжжя! з посиланням на Уніан.

Так, на території Запорізької гімназії №2 було знайдено залишки земляних валів і ровів цитаделі святого Іоана, що становила південну частину Олександрівської фортеці, зведеної 1770 року. Вчені-археологи називають знахідку несподіваною й надзвичайно важливою, адже тривалий час вважалося, що залишки Олександрівської фортеці, від часу заснування якої бере початок місто Запоріжжя, були безповоротно втрачені.

У департаменті міськради наголошують, що цією знахідкою відкриваються перспективи для історико-культурного туризму, започатковуючи свою традицію міської археології на рівні з такими історичними центрами, як Київ, Львів, Чернігів. Як повідомляв УНІАН, в Україні видали фотокопію Реймського Євангелія. Тисячолітній рукопис вивезла до Франції донька Ярослава Мудрого. Українським вченим після тривалих переговорів дозволили сфотографувати кириличний рукопис.

Читайте також:Літню експедицію в цьому році археологи називають найуспішнішою за останні роки

25 жовтня 2019, 14:00

До теми

^ ^