новини

Мистецтво, що надихає

Запоріжцям презентували колекцію одягу за мотивами творів М.Примаченко

В художньому музеї презентували колекцію одягу за мотивами творів художниці Марії Примаченко. Її створили студенти кафедри дизайну Хортицької національної академії. Перший показ відзначили фотосесією. Місце для її проведення обрали не випадково, адже саме в худмузеї зараз експонується виставка самобутньої української художниці, передає Є Запоріжжя! з посиланням на КаналZ

Замість подіума — худмузей. У виставковому залі студенти демонструють сукні, блузи та спідниці власного виробництва. У колекції за мотивами творів Марії Примаченко — 6 моделей одягу. Ця художниця прожила все життя в поліському селі, творила диво-картини, чаклувала над лініями і барвами і стала авторкою тисяч чудернацьких образів. Саме вони і надихнули студентів на створення цієї колекції.

Весь декор власноруч виконали студенти академії. Серед образів можна побачити шуліку, лисичку, звірів та птахів, якими їх уявляла Примаченко. Проте студенти не займалися сліпим копіюванням, це скоріше рефлексії саме на цих істот, а іноді, як у випадку з крокодилом, — і зовсім вільна фантазія на те, як би це намалювала сама художниця. Власну творчість студентки демонструють серед справжніх робіт Марії Примаченко.

Хоча ця колекція — лише колективна курсова робота, та в подальшому її не збираються здавати до архіву. В академії планують продовжити її покази, популяризуючи у такий спосіб майстерність серед молоді та водночас – творчість української художниці.

Читайте також:У Запоріжжі відкрилась виставка поштових листівок

30 жовтня 2019, 16:00

До теми

^ ^