новини

Запоріжці привезли у зону ООС “Слона”

Запорізькі стоматологи привезли до зони ООС «Слона»

Це унікальний діагностично-лікувальний комплекс на колесах, оснащений надсучасним обладнанням. Його автор видатний стоматолог зі Львова Мирон Угрин, а збирали комплекс у Запоріжжі. Він дає можливість не лише лікувати карієс, а й надавати військовим більш складну допомогу — робити операції та імплантації. А це для бійців, які стоять на передовій, вкрай важливо. Адже здорові зуби потрібні не менше, ніж потужна зброя чи якісна амуніція.

На вигляд нібито звичайна вантажівка, а всередині — надсучасна стоматологія. Це “Слон” – одна із останніх розробок стоматологів і запорізьких волонтерів, яку вони зібрали спеціально для передової. Кажуть: головна гордість установки — обладнання, яким може похвалитися не кожна українська стоматологія.

“Слон” розташований у Карлівці, де у рамках проекту “Тризуб-Дентал” працює стаціонарний стоматкабінет. У ньому облаштована почекальня для пацієнтів, є два сучасних рентгени, операційний мікроскоп та обладнання для ведення електронної картотеки, передає Є Запоріжжя! з посиланням на КаналZ.  

Президент Національної спілки стоматологів України Мирон Угрин говорить, лікарі сьогодні мають можливість документувати всі етапи лікування, всі обстеження, і де б потім не був пацієнт, він, маючи свій код, він може зайти у систему і отримати інформацію, або її надішлють лікарю.

Екскурсію кабінетом нам проводить автор “Слона” та президент Національної спілки стоматологів України Мирон Угрин. Він не знімає лікарської маски та рукавичок, бо вже готується до операції. Каже, приїхав до Карлівки на кілька днів, а пацієнтів, які потребують його допомоги, – чимало. Проблеми із зубами мають 95-98% військовослужбовців – від дефектів зубних рядів до повної відсутності зубів, зношення зубних протезів, що не допускається стандартами НАТО.

Начмед 5-го батальйону української добровольчої армії Костянтин Новосад каже, починання стоматологів дуже важливо, бо бійці не мають іншої можливості отримати лікування чи імплантацію.

Такий надсучасний кабінет – це лише один із реалізованих проектів “Тризуб-Денталу”. Поряд зі “Слоном” стоїть ще одна унікальна розробка — “Слоненя”. А насправді – зуботехнічна цифрова лабораторія. За роки війни запорізькі стоматологи-волонтери зібрали вісім пересувних стоматологій, які працюють на передовій. Також у Карлівці діє постійний стаціонарний стоматкабінет. За допомогою сюди звертаються не лише бійці, а й місцеві. Лікарі приїжджають сюди з усієї України. Для Ігоря з Ірпеня “будиночок” у Карлівці, як його називають волонтери, вже давно став рідним.

Лікар-стоматолог Ігор Потеряйко зізнається, нещодавно спробував порахувати час роботи на передовій – таке відчуття, що він тут завжди. Допомогу військовим треба надавати, адже тяжко воювати, коли щось болить.

Волонтер Василь Мезєнцев згадує, спочатку Ігор Ященко вони зі своїми друзями волонтерили, потім спала на думку така ідея – нащо зубну біль стримувати, якщо її можна лікувати. Тоді вони купили перший «Тризуб» – пересувний кабінет

Зараз усі стоматпроцедури та операції відбуваються під супровід роботи будівельних інструментів. На подвір’ї “будиночка” триває зведення духовного прихистку для військових. Вже після завершення роботи у стоматології Мирон Угрин розповідає нам про нього. Це буде позаконфесійна церква, де кожен боєць зможе знайти душевний спокій. Також тут планують обладнати залу для проведення лекцій і бесід із психологами, а також бібліотеку – аби бійці, які чекають на лікування, могли собі прийти почитати, посидіти просто в церкві, порозглядати предмети мистецтва.

Будівля повністю дерев’яна і без жодного цвяху, вона буде виконана у буковинському стилі. Повністю ручна робота. Зараз будівельники вже готуються до зведення даху. Він буде вкритий дерев’яною гонтою. Бригадир Богдан Маківничук каже, це стиль давній – так гонтою крили дахи ще старослов’янські майстри. Спосіб гарантує великий строк дії. Волокна не перепилюються і колються вручну, тож структура дерева не змінюється

Добудувати церкву планують приблизно за місяць. Тож вже до зимових свят духовний прихисток у Карлівці буде відкритий для кожного, хто його потребує.

Читайте також:Людина — не товар

7 листопада 2019, 12:00

До теми

^ ^