новини

Європейські країни більше не можуть розраховувати на США в питаннях захисту союзників по НАТО

Макрон більше не вірить в НАТО і заявляє про «смерть мозку» альянсу

Про це заявив президент Франції Емманюель Макрон в інтерв'ю журналу The Economist, передає Є Запоріжжя! з посиланням на Капітал.  

Те, що ми зараз переживаємо, - це смерть мозку НАТО», - зазначив Макрон. Він додав, що зараз Європа «стоїть на краю прірви» і може перестати «контролювати свою долю», якщо не почне розглядати себе як самостійну геополітичну силу.
Як наводить його слова французька радіостанція RTL, необхідно «прояснити стратегічні цілі» НАТО і Європі слід «наростити» свою оборону перед початком саміту організації в грудні.

Макрона також запитали, чи вірить він в ефективність п'ятої статті статуту НАТО, яка гарантує, що під час нападу на одного з учасників альянсу, інші союзники прийдуть йому на допомогу. "Я не знаю. Але що буде означати п'ята стаття завтра? »- відповів Макрон. 

Якщо режим Башара Асада вирішить помститися Туреччини, чи будемо ми вступати в бій? Це справжній питання », - додав президент.

Він також зазначив, що США не погоджують свої стратегічні дії з партнерами по НАТО, які, в свою чергу, спостерігають агресію з боку іншого союзника - Туреччини в області, «де інтереси поставлені на карту».

Те, що сталося, - величезна проблема для НАТО», - уклав Макрон, маючи на увазі операцію Туреччини в Сирії.

Нагадаємо, в жовтні Макрон заявляв, що нездатність НАТО відреагувати на наступ турецьких військ на позиції курдів в Північній Сирії є «серйозною помилкою» альянсу і всього західного світу. За його словами, це створює питання про те, наскільки ефективно функціонує альянс.

Читайте також:Президенти України і Польщі обговорили двосторонні відносини і взаємно запевнили, що залишаються добрими партнерами

 

7 листопада 2019, 19:00

До теми

^ ^