новини

Фото зроблені з супутника вказують на те, що археологічну пам’ятку руйнують не перший рік

На Запоріжжі фермери розорюють курган

Члени Археологічного товариства «Олівія-Агро» оглядаючи берег р. Куца Бердинка між с. Азовське та тутешніми базами відпочинку на узбережжі (Бердянський р-н), з’ясували, що фермери потихеньку розорюють курган. Про це у соціальній мережі повідомив Андрій Токовенко, передає Є Запоріжжя! з посиланням на forpost.  

На правому високому березі річки ми побачили невеликий курган, який нещадно розорюється. Походивши по оранці, навколо кургану ми назбирали фрагменти ліпної орнаментної кераміки, вістря з кременю, пращевий і точильний камені, крем’яні відщепи та побачили чимало кісток. Вочевидь, плугом вже зруйновані поховання доби бронзи», – пише він.

 

Жодних відповідних інформаційних таблички навкруги кургану, як того вимагає закон, немає. Азовське село увійшло в Бердянську ОТГ, тож об’єкти історично-культурної спадщини мають бути поставленими на облік відділом культури Бердянського виконкому.

Археологи звернулися у відповідні служби, головне щоб чиновники не барилися з рішенням. Адже землекористувач лишив для замилювання ока задернованим лише маленький клаптик на самій верхівці пам’ятки.

Читайте також:Земельна ділянка з древнім курганом повернута у власність держави

26 листопада 2019, 10:00

До теми

^ ^