новини

Стартувала всеукраїнська акція «16 днів проти насилля», яка триватиме до 10 грудня

Запорізька область долучається до всеукраїнської акції проти насильства

До акції Україна приєдналася 18 років тому. Під час її проведення тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з понад 100 країн світу активізують свої зусилля, щоб розширити обізнаність про всі форми насильства, передає Є Запоріжжя! з посиланням на zoda.gov.    

Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини. Так, 25 листопада відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками, 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства, 6 грудня – річниця з дня «Монреальської різанини», коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що вони були феміністками,  10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Цього року Міністерство соціальної політики у співпраці з UNFPA Україна в рамках програми «Комплексний підхід до розв'язання проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» розпочало нову хвилю кампанії «Розірви коло». Вона закликає суспільство до активних дій і нульової толерантності до насильства.

За повідомленням Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації,у рамках акції«16 днів проти насилля»в Запорізькій області відбудеться низка заходів. Стартують вони з круглого столу в Запорізькомунаціональномууніверситеті на тему «Соціально-педагогічніаспектипротидіїдомашньомунасильству» за участю науковців, педагогів, представників Нацполіції, громадських організацій. Учасники заходу обговорять міжвідомчу взаємодію органів державної влади та недержавних організацій з протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та жорстокому поводженню з дітьми.

Безумовно, подолання такого негативного явища як насильство в родині можливе лише за умови об'єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина. Кожен з нас має сказати «Ні!» насиллю у власній родині.

Довідково:

Генеральною Асамблеєю ООН 25 листопада 1999 року було оголошено офіційно як Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства по відношенню до жінок, але відзначатицей день почали ще з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо у 1960 році.

Щорічна акція «16 днів проти насилля» ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей.

Читайте також:Кліматичний страйк у Запоріжжі відбувається вчетверте

 

26 листопада 2019, 11:00

До теми

^ ^