новини

Суд Запорізької області відмовив ТОВ «АСГ Созидатель» в поверненні 5 млн.грн

Забудовнику не повернули 5 млн. грн. через не побудований центр в Запоріжжі

Цю благодійну допомогу компанія заплатила міськраді, щоб побудувати на Фестивальній площі торговий центр, передає Є Запоріжжя! з посиланням на profidom.com.

У 2005 р компанія перемогла в конкурсі на отримання права реконструкції та благоустрою площі та скверу з розміщенням підземно-наземного багатофункціонального комплексу громадського призначення. Надземна частина повинна була розміщуватися вздовж вул. Правди.
Виконком Запорізької міськради уклав з компанією угоду про виконання умов конкурсу, за яким "Созидатель" зобов'язався побудувати підземний комплекс і окремо два висотних будівлі; протягом року виконати проектування, а у 2006-2007 рр. - побудувати об'єкт; надати місту благодійну допомогу в 40 млн. грн., а також провести благоустрій площі Фестивальній.
У 2005-2006 рр. компанія перерахувала місту 40 млн. грн., зокрема, і на завершення реконструкції стадіону ім. Лобановського. Міськрада ж надав компанії необхідні узгодження і прийняв рішення про передачу ділянок площею 2,38 га в оренду на 49 років.

За інформацією ProfiDOM.com.ua , в березні 2006 р боку уклали договори оренди і підписали акти передачі. 

Додатковими угодами терміни проведення будівництва були неодноразово пересунуті. В кінці 2017 року "АСГ Созидатель" провів інженерно-геологічне вишукування, згідно з яким територія ділянок відноситься до третьої (складної) категорії інженерно-геологічних умов і розташована в районі з п'ятибальною сейсмічністю, а ділянки потрапляють в зону загальноміського центру і зону озеленення. Таким чином, в компанії порахували, що заплановане будівництво на цій ділянці неможливо, і в квітні 2018 року на підставі добровільної відмови компанії Запорізька міськрада ухвалила рішення про припинення оренди ділянок.

Компанія звернулася до суду, вимагаючи визнати договір про виконання умов конкурсу недійсним і стягнути з міськради 5 млн. грн. Проте, суд в задоволенні позову відмовив.  

Читайте також:Запоріжани підтримали петицію

29 листопада 2019, 16:00

До теми

^ ^