новини

Україна посідає одне з перших місць за темпами поширенням ВІЛ-інфекції

У Запоріжжі вперше провели турнір “Футбол проти СНІДу”

За підрахунками Центру громадського здоров’я, сьогодні в країні проживають приблизно 200 тисяч ВІЛ-інфікованих. Але кожен другий з них не знає про свій статус. Привернути увагу до проблеми вирішили і в Запоріжжі. Пропонували містянам пройти експрес-тест і розповіли, як захистити себе від вірусу, передає Є Запоріжжя! з посиланням на ztv.zp.ua  

На перехресті проспектів Соборного і Металургів — пересувна лабораторія. Безпосередньо тут за лічені хвилини можна пройти експрес-аналіз та дізнатися про свій статус. Спеціалісти використовують одноразові скарифікатори та серветки. Рівень достовірності тесту становить майже 100%. Охочі пройти тест просто неба знаходяться. Навіть черга виникає.
У рамках акції протягом 2-х тижнів можна замовити доставку безплатного експрес-тесту на ВІЛ додому через мобільний додаток. Або ж зробити аналіз у будь-який час у лабораторії.

Про небезпеку ВІЛ та важливість своєчасного обстеження говорили сьогодні й у Палаці спорту. Там відбувся турнір з міні-футболу. За перемогу змагались 8 команд з різних міст України. Грали представники різних організацій, які займаються профілактикою та боротьбою з наркоманією. Кажуть, так хотіли привернути увагу до проблеми.

Такий турнір — “Футбол проти СНІДу” — в Запоріжжі відбувається вперше. Під час турніру також можна було перевіритися на СНІД за допомогою експрес-тестів. Зараз в обласному центрі СНІДу на обліку знаходяться близько чотирьох з половиною тисяч інфікованих ВІЛ. Понад половину нових випадків виявляють на 3-й або 4-й клінічних стадіях, коли зупинити процес майже неможливо. Проте вчасне тестування може змінити дані цієї статистики.

Читайте також:Щорічно відзначається Всесвітній день боротьби з синдромом набутого імунодефіциту - СНІД

2 грудня 2019, 17:00

До теми

^ ^