новини

ДБР підозрює запорізьких податківців у свідомій затримці виплати ПДВ

ДБР підозрює податківців у махінаціях при відшкодуванні ПДВ запорізьким промгігантів

Це призвело до стягнення за це постраждалими підприємствами пені з держави через суди, передає Є Запоріжжя! з посиланням на vmestezp.org.  
 
Згідно з матеріалами справи, ВАТ "Електрометалургійний завод Дніпроспецсталь ім. А. Н. Кузьміна "в  2011  році через суд трьох інстанцій скасував рішення податкової і підтвердило суму ПДВ для відшкодування розміром 8 300 000 грн.
 
Втім, протягом  2011-2012  рр. податківці це рішення не виконували і гроші "Дніпроспецсталь" отримала тільки в серпні  2012  року.
 
Тому представники підприємства звернулися до суду з позовом про визнання бездіяльності працівників Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків Міжрегіонального ГУ УКРІНФОРМ в м.Запоріжжя та стягнення за це з Державного бюджету України 680 тис. Грн пені. Суд цей позов задовольнив.
 
З огляду на це, слідчі ГБР в березні  2019 відкрили кримінальне провадження № 62019080000000105 по ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання службовим становищем) та направили запити в Державну казначейську службу України в Запорізькій і Херсонській областях для встановлення аналогічних фактів порушення строків перерахування бюджетного відшкодування. Додатково вказується, що блокування податківцями відшкодування ПДВ здійснювалося з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи для третіх осіб.
 
При цьому з'ясувався ряд аналогічних випадків, що призвело до стягнення постраждалими підприємствами пені з держави. Серед них:
 
ДП "Радіоприлад" - 568 тис. грн;
 
ПАТ "Запорізький абразивний комбінат" - 4.130.000 грн;
 
АТ "Запорізький завод феросплавів" - 5.170.000 грн;
 
Також в справі фігурує ряд комерційних фірм, які стягнули з держави суми в сотні тисяч, а в окремих випадках - понад мільйон гривень.
 
Слідчі звернулися до суду для отримання банківської інформації про рух грошових коштів одного із зазначених підприємств, на що отримали доступ.
 

2 грудня 2019, 18:00

До теми

^ ^