новини

Не секрет, що кожного дня люди з інвалідністю стикаються з різноманітними проблемами

Запоріжанка розповіла про виховання сонячної дитини

Втім є в їхньому житті і радісні моменти. Наші журналісти побували в гостях у родини, яка виховує дитину із синдромом Дауна та дізнались, з чого ж складається побут особливої сім’ї, передає Є Запоріжжя! з посиланням на ztv.zp.ua.    

8-річна Кіра безтурботно розфарбовує малюнки та грається улюбленими іграшками — так само, як й інші діти її віку. Мама дівчинки Оксана каже, що про діагноз доньки — синдром Дауна — дізналася ще під час вагітності, але вирішила — буде народжувати.

Окрім Кіри, у сім’ї Прокопчуків ще четверо дітей. Заради того, щоб дівчинка почувала себе комфортно, усі члени родини навчились свій спосіб життя підлаштувати під неї, каже мати. Додає, вона з маленькою відчуває особливий емоційний контакт, адже вчилась її розуміти з перших днів.

Але безтурботне спілкування з оточенням вимагає чимало зусиль. Через синдром у Кіри була порушена постава. Це потребувало фізичних навантажень. До того ж, дівчинка має проблеми із серцем і вже перенесла кілька операцій. Тож реабілітація у неї була незвичайною.

Зараз Кіра відвідує групу денного перебування у реабілітаційному центрі та у сезон катається на конях. Такі заняття допомагають їй у розвитку. І хоча дівчинка поки майже не говорить, змогла винайти власний спосіб спілкування. Оксана впевнена, завдяки творчому підходу можна досягти чимало. Тому зараз жінка виношує ідею із влаштуванням балу для дітей з інвалідністю. Сподівається — все вийде.

Читайте також:Сім'я, яка виховує дитину з інвалідністю, живе вчотирьох в одній кімнаті

4 грудня 2019, 17:00

До теми

^ ^