новини

Нині місцеві історики все більше говорять про рік народження сучасного Запоріжжя

Історики сперечаються щодо дати заснування Запоріжжя

Ті, хто захоплюється вивченням історії рідного краю, все більше говорять про те, що роком народження сучасного Запоріжжя слід вважати 1770-й, коли ні цій території було закладено Олександрівську фортецю. Такої ж думки притримується і запорізький краєзнавець Роман Акбаш, передає Є Запоріжжя! з посиланням на ztv.zp.  

Втім, існує й табір незгодних. Це ті, хто вважає що, Запоріжжя бере відлік своєї історії аж з 952-го року. Саме тоді візантійський імператор Костянтин Багрянородний у своєму трактаті згадує місця, що територіально входять до меж сучасного Запоріжжя. За словами прибічників цієї версії, імператор описує сам острів Хортиця, але називає його островом Святого Георгія. Втім їхні опоненти кажуть – не все так однозначно. У трактаті не описується ніякий населений пункт.

Дізнатися більше про історичні ареали Запоріжжя дозволить геопортал міського департаменту архітектури. Проект щойно пройшов презентацію. Його можна знайти через сайт мерії, але поки система працює у тестовому режимі. Там же міститься інформаційний довідник з розміщення вивісок на об’єктах культурної спадщини. Він узгоджений із чинним законодавством та “Кодом міста”.

2 лютого 2020, 15:20

До теми

^ ^