новини

Поки мапа архітектурних пам’яток працює у тестовому режимі та з часом буде доповнюватись

Для запоріжців створили мапу архітектурних пам’яток

У Запоріжжі прогримів не один скандал пов’язаний з розфарбуванням стін будівель, які мають історичне значення. Це стосується, як підприємців, так й мешканців в історичному ареалі, які люблять «обвішувати» фасади будинків балконами, передає Є Запоріжжя! з посиланням на forpost.  

Досить часто громадяни не знають, де знаходиться та чи інша архітектурна пам’ятка. У зв’язку з цим, виникають конфлікті ситуації.

Тому було прийняте рішення про створення мапи, а також інформаційного довідника, які нададуть запоріжцям всю необхідну інформацію. Щоправда, сайт поки працює у тестовому режимі, однак поступово його будуть вдосконалювати.

Порушники мають сплачувати штрафи за спаплюження пам’яток. Мінус – вони на сьогодні мізерні (від 340 до 1700 грн.). До Верховної Ради подано законопроєкт за яким мають переглянути суми – від 3 до 17 тисяч гривень.

Нагадаємо, минулого року в Запоріжжі презентували концепцію «Код міста». Документ охоплює різні сфери архітектурного середовища міста. Мова йде про облаштування фасадів, будівель та споруд, інформаційних вивісок, елементів зовнішньої реклами, зовнішнього освітлення, тимчасових споруд, малих архітектурних форм, автомобільної, велосипедної, пішохідної інфраструктури, озеленення, зупинок громадського транспорту, фонтанів й т.і.

Читайте також:Нині місцеві історики все більше говорять про рік народження сучасного Запоріжжя

3 лютого 2020, 18:00

До теми

^ ^