новини

Пройшли слухання, на яких обговорили реконструкцію в одному з цехів Запорізького заводу

На запорізькому заводі планують провести екологічну модернізацію виробництва: відбулися громадські слухання

В рамках проекту «Реконструкція аспіраційної установки з використанням пилоочисного обладнання за барабанами сушіння №1, №2, № 1а» ділянку приготування формувальних сумішей ливарного цеху оснастять новою системою очищення повітря. Існуючий мокрий тип газоочистки замінять більш ефективної і сучасної сухий очищенням в рукавних фільтрах, передає Є Запоріжжя! з посиланням на 1news.zp.  

Установка рукавних фільтрів, як найбільш ефективного обладнання для газоочисних установок, дозволить в два рази знизити концентрацію пилу за рахунок двохрівневого очищення газів, що відходять від пилу за європейськими нормами, - розповів представник генерального підрядника проекту, начальник проектно-конструкторського управління НПП «Дніпроенергосталь» Юрій Бубунец, - Наше підприємство має досвід установки і експлуатації таких рукавних фільтрів, і нерідко нам вдається ще більше знизити концентрацію пилу - до рівня 5 мг / м³».

Сучасна система газоочистки дозволить відмовитися від використання понад 15 тисяч кубометрів води на рік. Крім того, реконструкція виробничої дільниці дозволить істотно поліпшити умови праці працівників і підвищити екологічну безпеку виробництва.

Реконструкція газоочисних установок ливарного цеху - це одне з 18 запланованих на Запорізькому ливарно-механічному заводі екологічних заходів. Повну модернізацію наших потужностей ми плануємо реалізувати до 2024 року. Проект, які обговорюється в рамках громадських слухань, виконаємо вже до кінця року», - розповів начальник управління з інжинірингу Запорізького ливарно-механічного заводу Олександр Власов.

Під час відкритих слухань за участю фахівця Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища України, представники заводу разом з генеральним підрядником представили проект реконструкції громадськості, в тому числі, членам екологічних організацій. Раніше активні жителі міста подали свої пропозиції до проекту, переважна більшість яких були враховані.

Представники громадськості, які стали учасниками відкритих слухань, відзначили позитивні сторони проекту: розгорнутий і деталізований звіт ОВС по проекту, облік і опрацювання пропозицій громадськості, позитивний ефект від реконструкції природоохоронного устаткування, але також висловили і зауваження і адресували свої запитання.

Я скажу впевнено, що громадські слухання відбулися. Відбулася щира розмова між громадськістю, представниками екологічних організацій і самого підприємства. Було б добре, якби так в Україні проходили всі громадські слухання. Часто на таких зустрічах не відбувається діалогу, хоча тільки діалог дозволить прийти всім до спільного знаменника», - підсумував представник Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища України Ельдар Гіматія, який проводив ці громадські слухання.

Читайте також:Працівники «Кремнійполімеру» висунули ряд вимог

7 лютого 2020, 18:00

До теми

^ ^