новини

Стародавній посуд власноруч

Запорізька майстриня відтворює стародавній посуд

Запорізька майстриня Раїса Єгорова виготовляє керамічні тарілки й іграшки у себе вдома. Для цього використовує білу та червону глину, передає Є Запоріжжя! з посиланням на ztv.zp..   

Глиняні птахи, лисиці та коні – такі роботи в особистій колекції має Раїса Єгорова. Гончарством вона займається вже близько десяти років. Каже, дитячий свисток у вигляді пташки можна виготовити протягом кількох годин. Для цього знадобиться невеличкий шмат глини.

Головне у такій справі— правильно зробити отвір для свистіння. А якщо проколоти не один, то звук буде гучнішим. А ще Раїса виготовляє кухонний посуд — глечики, горщики і незвичайні підставки для свічок. Найбільше майстрині подобається створювати вироби,які нині вийшли з ужитку. Каже, такою кисільницею наші пращури користувалися ще триста тисяч років тому. Посудина швидко охолоджувала напої. А багатофункціональну флягу козаки брали із собою у походи. Раїса Єгорова зізнається, хтось наливав до неї воду, хтось – вино, а хтось – і дещо міцніше. Потім флягу прикріплювали до сідла, і вона завжди було під рукою.

Неабиякий сенс майстриня вкладає у символи ще часів трипІльської культури. Такі візерунки малює чи не на кожній роботі. Лінії та кола символізують небо, землю і поле. За стародавніми віруваннями, вони приносять довголіття та щастя у кожен дім.

Читайте також:За смачненьким – на крафтовий ярмарок!

13 лютого 2020, 19:00

До теми

^ ^