новини

Повний карантин в Запоріжжі

З 17-го березня в Запоріжжі запроваджується повний карантин

Відповідне розпорядження дав міський голова, аби попередити можливість розповсюдження коронавірусу. Тимчасово не працюватимуть торговельно-розважальні центри, непродовольчі магазини, театри, музеї, бібліотеки, кінотеатри, спортзали, кафе та ресторани. Городян просять за можливості залишатися вдома, передає Є Запоріжжя! з посиланням на ztv.zp.  

У Запоріжжі поки не зафіксовано жодного випадку коронавірусу. Але у місті вирішили діяти на упередження. Аби запобігти можливому розповсюдженню інфекції, вводять тотальний карантин. З 17-го березня працюватимуть лише продовольчі магазини, аптеки та АЗС. Решта закладів, незалежно від форми власності, тимчасово припиняють роботу. Не працюватимуть з 17 березня й ринки.

За словами міського голови Володимира Буряка, міська влада не зможе забезпечити гігієну й інші відповідні заходи на ринках і там, де є велике скупчення людей. Продуктові магазини й аптеки повинні працювати.

Бюджетні підприємства, які працюватимуть, мають перейти на особливий режим роботи. Тих, в кого є ознаки ГРВІ, не пускатимуть. В офісах перебуватимуть лише ті працівники, без яких неможлива діяльність організації. Зарплатню виконуючим обов’язки дистанційно обіцяють платити у повному обсязі. За тим, як місто дотримується карантину, слідкуватимуть створені мобільні бригади. До їхнього складу увійдуть співробітники інспекцій з благоустрою та паркування й волонтери. Порушників - штрафуватимуть.

Також Володимир Буряк просить містян не сіяти паніку та чітко виконувати ті рішення, які приймає міська влада.

На боротьбу із поширенням коронавірусу місто передбачило близько 100 мільйонів гривень. Окрім обласної інфекційної лікарні, на базі 7-ої та 8-ої створять центри, де в разі необхідності розміщуватимуть пацієнтів. Готові будуть приймати інфікованих і 6 та 9 лікарні. А ще в місті закуплять швидкі тести для виявлення вірусу. Окрім 63-х придбаних протягом останніх кількох років, додатково куплять ще 20 апаратів для вентиляції легенів.

Читайте також:У зв’язку із запровадженням карантину структурні підрозділи УДМС переходять на дистанційний режим

17 березня 2020, 11:00

До теми

^ ^