новини

Перехожий вимагав прибрати з вітрини репродукцію картини італійського художника Амедео Модільяні

Запоріжець намагався прибрати з вітрини художньої галереї одну з картин

Спочатку чоловік намагався зробити це самостійно. Співробітників закладу попередив: якщо знову побачить у салоні цю картину, то знищить її. Довелося викликати правоохоронців, передає Є Запоріжжя! з посиланням на ztv.zp.  

Про смаки зазвичай не сперечаються, але реакція жителя Запоріжжя на роботу італійського митця Амедео Модільяні змусила співробітників місцевого художнього салону вступити в суперечку. Кажуть, вимога випадкового перехожого прибрати картину, виставлену у вітрині закладу, їх, м’яко кажучи, збентежила.

Невдоволення запоріжця викликала репродукція твору художника під назвою “Лежача оголена”. До речі, побачити оригінал картини — неможливо. Його придбали на аукціоні “Крістіз” у Нью-Йорку більш ніж за 170 мільйонів доларів. Тож полотно знаходиться у приватній колекції. Зате копії “Оголеної” виставляються чи не найчастіше серед інших картин у галереях по всьому світу.

До речі, за життя Модільяні його картини також викликали обурення серед поборників суспільної моралі. Його виставки через це закривали, а сам художник завершив життя у злиднях. Тим часом, запорізький салон повернув примірник на місце до вітрини. Правоохоронці факт суперечки зафіксували. Проте із самим захисником моралі поспілкуватися їм не вдалося.

Побачити в місцевій галереї можна не лише роботи італійського митця. Тут експонується добірка оригіналів творів запорізьких, українських та європейських художників різних часів. Оцінити їх можна за умови дотримання карантинних вимог.

Читайте також:Служба безпеки України припинила діяльність охоронних фірм з ДНР

19 травня 2020, 17:00

До теми

^ ^