новини

Десятки країн світу, більше, ніж сто національностей

Ляльки з усього світу: запоріжанка збирає незвичайну колекцію

Їх символізує лялькова колекція запоріжанки Наталії Маренко. Жінка збирає їх вдома останні п’ять років, передає Є Запоріжжя! з посиланням на tv5.zp.  

На цю колекцію ляльок дивишся немов на строкату мапу світу. Кожна символізує певну національність. За таким принципом Наталія збирає ляльок вже більше п’яти років. Шукає їх жінка переважно на так званих блошиних ринках Європи, а також в інтернет-мережі. А ще, знаючи про таке захоплення Наталі, її друзі неодмінно привозять із подорожей ляльку. Ляльки відрізняються не лише костюмами, а й матеріалом, з якого зроблені. Кераміка, порцеляна, гіпс, целулоїд, гума, пап’є-маше, кукурудзяні качани, дерево. Оригінальність в усьому.

Ляльки у колекції символізують народи різних куточків світу. Африка, Азія, Далекий та Близький Схід, Європа. Атмосфера народів відчувається у кожній деталі.  Якщо ж ляльки з певної країни немає, це не проблема. Для творчої людини – точно. Так, Наталя вбрала одну барбі в одяг з канадськими мотивами, інша ж набула ірландського норову.

Створюючи стиль для ляльок, Наталя відкрила для себе нове захоплення. Жінка паралельно робить жіночі прикраси. Каже, працювати для людей особливо приємно. І цей процес неабияк надихає.

Читайте також:У Запоріжжі львівська художниця Анна Атоян презентувала унікальну виставку майже живих картин

22 травня 2020, 09:01

До теми

^ ^