новини

Геральдика, медалі та ордени — усе це може розповісти чимало про минуле Запоріжжя

У краєзнавчому музеї відрили виставку фалеристики “Знаки історії Запоріжжя”

У залі, присвяченому саме фалеристиці, — науці про знаки — представлено понад тисячу експонатів. Усі вони зʼявлялись з нагоди пам’ятних дат, передає Є Запоріжжя! з посиланням на ztv.zp.

Колекціонери зазначають: завдяки предметам можна простежити не лише індустріальну еволюцію міста, але і те, як змінювались герби.

Ця виставка цікава ще й тим, що частково розповідає про розвиток Олександрівської губернії. 8 липня 1920 року територія стала офіційною адміністративною одиницею. За рік губернію перейменували на Запорізьку, а згодом таку ж назву отримало й наше місто.

Тоді до поділу Запорізької губернії входило майже 6 повітів і понад 120 вольностей. Про це свідчать численні документи та листи. Більше артефактів того часу музейники зібрали ось у цьому залі. Тут представлені предмети, що демонструють розвиток економіки у губернії.

А от сучасний адміністративний поділ Запорізького регіону датований 1939-м роком. Тоді до нього входили частини Херсонської, Миколаївської областей та нараховувалось майже 30 районів. Історики зазначають, в ті часи наша область була однією з найбільш розвинених, а 300-тисячне Запоріжжя належало до п’ятірки найбільших міст. Поринути в історію Запорізького краю музейники запрошують усіх охочих. Виставка працюватиме ще протягом 2-х місяців.

10 липня 2020, 17:00

До теми

^ ^